Novinky

Nitra razantne odmietla koniec sezóny, vynútila si siedmy zápas

7.4.2016
Hráči HKM Zvolen nevyužili vo štvrtok šancu stať sa po Banskej Bystrici druhým finalistom play off Tipsport Ligy 2015/2016. Na domácom ľade prehrali v šiestom semifinále s HK Nitra 2:5, "corgoni" vyrovnali stav série na 3:3 a rozhodujúci siedmy duel sa bude hrať v Nitre v sobotu 9. apríla.

Začiatok prvej tretiny bol z oboch strán opatrný. Chýbali šance a tak zápasu pomohol prvý gól. Dali ho v desiatej minúte Nitrania, keď sa k strele odhodlal od modrej Podhradský a teč Bajteka platil na Baroša v bránke - 0:1. Domácich akoby tento moment zaskočil a o 88 sekúnd inkasovali z tlaku súpera aj druhý zásah. Tentoraz Podhradského strelu od modrej netečoval nikto, takže sa obranca hostí mohol tešiť nielen z asistencie, ale aj z gólu na 0:2. Zvolenčania nič svetoborné smerom dopredu nepredviedli, takže mohli byť radi, že na prvú prestávku odchádzali iba s dvojgólovým mankom. Pred bránkou totiž ešte neuspeli Kutálek a Slovák.

Pre Bakoša je košický bronz úspechom, Čadu si chce udržať

7.4.2016

Pre hokejistov HC Košice sa tipsportligová sezóna 2015/2016 skončila možno trošku nečakane už v stredu. Banskej Bystrici v 6. semifinále podľahli 1:4, celkovo 2:4 na zápasy a po dlhých ôsmich rokoch si nezahrajú extraligové finále. Na druhý zlatý hetrik nesiahnu a bronzovú medailu generálny manažér Juraj Bakoš nepovažuje za neúspech.

Žiadne prehnané emócie ani alibistické výhovorky. Generálny manažér ešte stále úradujúceho slovenského majstra zhodnotil nedávno skončenú sezónu triezvo. "Za tie roky, čo som pri hokej, som sa naučil podstatnú vec - ak chcete robiť svoju prácu dlhodobo a na určitej úrovni, musíte byť pripravení nielen na výhry, ale aj na prehry. Moje pocity v tejto chvíli nie sú preto podstatné. Treba zagratulovať súperovi k postupu a ísť ďalej," uviedol Juraj Bakoš pre TASR.

Edmonton zažil dojímavú rozlúčku s Rexall Place

7.4.2016

Slávny štadión Rexall Place zažil dojímavú rozlúčku. Súboj medzi Edmontonom Oilers a Vancouverom Canucks bol posledným pred sťahovaním "olejárov" do novej haly.

Grandióznosť rozlúčke dodala prítomnosť bývalých hviezd slávnej dynastie Oilers. Na čele s najlepším hráčom hokejovej histórie Waynom Gretzkym.

"Želal by som si, aby som mohol stáť tu na ľade opäť v hokejovej výstroji a nastúpiť na zápas. To sa už ale nedá," uviedol sentimentálnym hlasomGretzky s mikrofónom v ruke pred vypredanými tribúnami. "Najkrajšou vecou na hokeji sú ľudia, ktorých spoznáte. Nič sa nevyrovná nádherným spomienkam a priateľstvám. Toto je najlepšia hra na svete."

Moderný hokej potláča kreativitu, myslí si Gretzky

7.4.2016

So ziskom 102 bodov v 80 zápasoch je Patrick Kane z Chicaga na najlepšej ceste získať Art Ross Trophy. Už teraz je jasné, že sa stane prvým Američanom so stobodovou sezónou za posledných dvadsať rokov a jeho 26-zápasov trvajúca bodová séria z úvodu sezóny bola najdlhšou od ročníka 1992-93.

Produktivita Patricka Kanea je výborná, faktom ale ostáva, že NHL vykazuje v tomto smere trend úpadku. Pred tridsiatimi rokmi stanovil Wayne Gretzky rekord, keď získal v 80-tich zápasoch 215 kanadských bodov. V tom čase predstavoval priemer NHL štyri góly na zápas. Neskôr to už ale bolo len menej a menej a gólový priemer sa už nikdy potom nedostal cez 3,97 na zápas. Korene negatívneho trendu majú podľa samotného najlepšieho hráča histórie jasnú príčinu.

Bystričania mali lepšiu formu ako Košice, finálového súpera neriešia

7.4.2016

Banskobystrickí hokejisti sa už môžu tešiť na finálové zápasy Tipsport Ligy. Semifinálovú sériu Slovnaft play-off s Košicami zvládli na štyri víťazstvá v šiestich dueloch, pričom sa z vyradenia majstrovského celku mohli radovať pred vlastnými fanúšikmi v stredu na domácom ľade.

Základ úspechu položili hokejisti spod Urpína v úvodných dvoch dueloch série na východe republiky. Dokázali byť v nich efektívni a získali na svoju stranu psychickú výhodu. Z nej potom ťažili v ďalších stretnutiach, v ktorých ani raz neprehrali v riadnom hracom čase. Mimoriadne dôležitým faktorom bola aj produktivita kanoniera Tománka, ktorý góly nielen dával, ale aj na ne svojím spoluhráčom prihrával. "Som tu na to, aby som tímu pomáhal bodmi a gólmi. To, že sa mi to darí, je len plusom. Verím, že to bude takto aj naďalej pokračovať vo finále. Sezónu chceme skončiť víťazným zápasom. Máme pred sebou ešte jeden cieľ - štyri víťazné zápasy. Teraz si musíme oddýchnuť. Semifinále s Košicami bolo fyzicky náročné," hovoril Tománek, ktorý prišiel do Banskej Bystrice v priebehu sezóny z kazašského Pavlodaru.

Detroit s dôležitou výhrou, hrdinom Howard, Slováci nebodovali

7.4.2016

Štyria slovenskí hokejisti sa predstavili v troch zápasoch zámorskej NHL, ale ani jeden z nich nebodoval. Dôležitú výhru v bojoch o play off dosiahol Detroit v zostave aj s Tomášom Tatarom a Tomášom Jurčom. Red Wings zdolali Philadelphiu 3:0 a ak vyhrajú vo štvrtok nad Bostonom, vo vyraďovacej časti si zahrajú v 25. sezóne za sebou.

Hrdinom domácich bol brankár Jimmy Howard, ktorý chytil všetkých 30 striel Flyers a na konci ešte zaznamenal asistenciu pri góle Kylea Quinceyho do prázdnej bránky. Bol to jeho druhý shutout v sezóne a 22. v kariére. "Dnes bol mužom na správnom mieste. Odviedol skvelú prácu," chválil brankára tréner Jeff Blashill. "Je to veľká vec. V posledných týždňoch je každý zápas mimoriadne dôležitý a som rád, že tento kľúčový vyšiel. Veríme si, že to zvládneme," dodal nováčik Andreas Athanasiou, ktorý v druhej tretine zvýšil v oslabení na 2:0. Detroitu stačí v Bostone akékoľvek víťazstvo na postup, ale na oddych majú hráči minimum času. "Keď budeme hrať tak ako teraz, tak máme šancu. Času na oddych je málo. Sadneme do lietadla, dobre sa najeme, napijeme a už sa musíme pripraviť na zápas," dodal pre nhl.com kapitán Henrik Zetterberg po poslednom zápase na domácom ľade v základnej časti. Tomáš Tatar odohral takmer 14 minút, zaznamenal dve strely. Po dlhšom čase dostal šancu aj jeho krajan Tomáš Jurčo, ktorý bol na ľade 5 minút a 14 sekúnd a dve minúty si odsedel na trestnej lavici. V zostave nahradil Anthonyho Manthu. Detroit má aktuálne na konte 93 bodov a je tretí v Atlantickej divízii, Boston a Philadelphia nazbierali rovnako 91 bodov s tým, že Flyers majú zápas k dobru.

Kompletnú ruskú reprezentáciu do 18 rokov krátko pred MS vymenili

7.4.2016

Týždeň pred štartom MS do 18 rokov v americkom Grand Forks prišlo k zemetraseniu v ruskom národnom tíme. Tamojšie vedenie na poslednú chvíľu vymenilo celý reprezentačný tím a vyhodilo trénera Vitalija Prochorova, informoval portál NBC Sports s odvolaním sa na ruské médiá.

Detailné informácie zatiaľ nie sú známe, ale za náhlym krokom je údajne podozrenie na užívanie zakázanej látky meldónium. Do jeho "pasce" spadlo už vyše 100 športovcov, medzi nimi aj ruská tenistka Maria Šarapovová. Meldónium je na listine zakázaných podporných prostriedkov iba od 1. januára tohto roku.

Rusko by teraz na šampionáte "osemnástok" mali podľa rozhodnutia vedenia zväzu reprezentovať o rok mladší hokejisti pod vedením kouča Sergeja Goluboviča. "Necestujem do USA a nemôžem vám poskytnúť bližšie podrobnosti," citoval portál thehockeywriters.com slová odvolaného tréneraProchorovova.